SAARTEN 10

4.8.2019 Vallisaari


Background img 1

Kuvat / Photos
Set 1 – Kristo Muurimaa

Tulokset / Results
20182020
Miehet / Men
Rank Time Difference Bib Name Club
1 0:35:44 0:00:00 74 Juuso Simpanen Salomon Suunto Trail Team
2 0:39:47 0:04:03 89 Pasi Tiisanoja Helsinki
3 0:42:29 0:06:45 67 Ilkka Ruuska Helsinki
4 0:44:52 0:09:08 19 Urmas Telling Estonia
5 0:46:51 0:11:07 47 Antti Aho Salo
6 0:47:57 0:12:13 21 Almar Marjak Estonia
7 0:48:41 0:12:57 45 Sasa Tkalcan Vegaanijuoksijat
8 0:52:23 0:16:39 73 Jan Gustav Amnell HGK
9 0:52:52 0:17:08 9 Jukka Lindell Helsinki
11 0:54:57 0:19:13 72 Aleksi Tossavainen MRC Helsinki
12 0:59:14 0:23:30 90 Jesse Matilainen Helsinki
13 1:01:37 0:25:53 71 Jussi Noronen Helsinki
14 1:02:54 0:27:10 70 Ville Mäenpää Helsinki
15 1:03:35 0:27:51 85 Harri Vierimaa Helsinki
16 1:05:31 0:29:47 39 Markku Ylimäki Helsinki
17 1:06:00 0:30:16 13 Timo Nerkko Helsinki
Naiset / Women
Rank Time Difference Bib Name Club
1 0:43:43 0:00:00 58 Malin Fransberg Vegaanijuoksijat
2 0:48:18 0:04:35 55 Ali Leivo Samba Trail Running Club
3 0:49:11 0:05:28 82 Vera Maria Glasgow Uni Hares & Hounds
4 0:50:39 0:06:56 61 Iris Mäntylä Espoo
5 0:52:23 0:08:43 64 Heini Koukkari Vegaanijuoksijat
6 0:52:57 0:09:14 80 Paula Niinimäki Wonabii polkupyristelijät
7 0:54:42 0:10:59 52 Hanna Ruotsalainen Hölkkämäyrät
8 0:56:13 0:12:30 79 Satu Ruuska Helsinki
9 0:56:35 0:12:52 23 Piret Marjak Estonia
10 0:58:37 0:14:54 42 Hanna Kauppinen Helsinki
11 0:58:46 0:15:03 83 Johanna Francis Freeman Helsinki
12 0:58:57 0:15:14 62 Karlina Ozolina Helsinki
13 0:59:57 0:16:14 86 Anne Föhr Helsinki
14 1:03:10 0:19:27 65 Svetlana Dembitskaya Helsinki
15 1:05:34 0:21:51 40 Saara Basic Helsinki
16 1:05:38 0:21:55 87 Jenni Luoto Helsinki
17 1:06:01 0:22:18 16 Katja Merontausta Helsinki
18 1:06:23 0:22:40 88 Satu Ranta Espoo
19 1:07:04 0:23:21 56 Taru Helsinki
20 1:08:57 0:25:14 18 Marika Karjalainen Helsinki
21 1:09:35 0:25:52 10 Pia Korhonen Helsinki
22 1:09:53 0:26:10 43 Anna Tuominen Espoon Etanat
23 1:09:55 0:26:12 48 Anni Aho Salo
24 1:13:51 0:30:08 76 Mari Viikilä Espoo
25 1:14:04 0:30:21 69 Susanna Alho Helsinki
26 1:15:28 0:31:45 77 Heidi Hellsten Espoo
26 1:15:28 0:31:47 78 Saila Päivärinta Helsinki
28 1:18:38 0:34:55 84 Michelle Ball Helsinki
29 1:19:17 0:35:34 35 Helena Hiltunen Helsinki
30 1:28:37 0:44:54 38 Valisa Krairiksh Espoo
31 1:28:38 0:44:55 68 Prim Iamsomboon Espoo
Muu / Other
Rank Time Difference Bib Name Club
1 0:56:37 0:00:00 60 Io Leppä Helsinki
5km oma-aloitteinen sarja / DIY 5km
Rank Time Difference Bib Name Club
1 1:03:49 0:00:00 33 Sini Lindfors
1 1:03:49 0:00:00 66 Niina Tonder Helsinki
1 1:03:49 0:00:00 81 Julia Häkkänen Helsinki
“Oli kyllä tunnelmaltaan todella kiva tapahtuma, hyväntuulisia juoksijoita ja kaunis ympäristö.” – Tanja
Background img 3